Darba laiks
P. - Pk.09:00 - 19:00
S. - Sv.Brīvdiena
Jaunumi
Kā pavadīt vasaras brīvdienas, veicinot veselību?
14.07.2020

Skolēniem tuvojas vasaras brīvdienas, un ir radusies lieliska iespēja tās pavadīt lietderīgi. Rīgā, 2020.gada februārī darbu uzsāka Dr. Bubnovska Centrs, kurā darbojas sertificēti speciālisti, kas ir mācījušies kinezioterapiju Maskavā pie paša dr. Sergeja Bubnovska. Dr.Bubnovska sistēma ir plaši pazīstama visā pasaulē. Oficiāli atzīti centri darbojas 9 pasaules valstīs, ieskaitot Latviju. Sergejs Bubnovskis pirmais pasaulē ne tikai izlēma uzsākt pētījumus, lai ārstētu kaulu un muskuļu sistēmas slimības bez tabletēm, injekcijām un operācijām, bet arī veiksmīgi realizējis savu ideju, radot ārstēšanas un rehabilitācijas sistēmu, kas balstās uz paša organisma spēku izmantošanu.

Pēdējos gados skolas vecuma bērniem tiek novērota veselības pasliktināšanas tendence. Daudziem mūsdienu pusaudžiem ir novērojamas stājas deformācijas pazīmes (līka mugura, skolioze, plākanā pēda u.c.). Šo izmaiņu cēlonis ir hipodinamija, t.i. nepietiekama fiziska aktivitāte, kuras rezultātā zūd muskuļu tonuss.

Skolioze ir viena no visplašāk izplatītajām diagnozēm skolēnu vidū, un tā rada ļoti daudz problēmu, kas sāk attīstīties bērnībā, visbiežāk skolas vecumā, un ir saistīta galvenokārt ar nevienmērīgu slodzi uz jauna organisma mugurkaulu un ekstremitātēm.

Svarīgi ir ne tikai izzināt un saprast deformācijas veidu, bet arī tās cēloņus. Skolas vecumā, kad bērna organisms aktīvi aug, izmainās tā biomehānika. Ekstremitātes un mugurkauls kļūst garāki. Bez noteiktas un simetriskas svara sadales uz visiem mugurkaula skriemeļiem, specīgākie muskuļi sāk pārvilkt vienu vai otru mugurkaula daļu, tādējādi neizbēgami radot ķermeņa deformāciju.

Ja bērns ārpus skolas neveic regulāras un pareizas fiziskas aktivitātes, tad garās, skolas solā pavadītās stundas un smago grāmatu somu un gadžetu nešana, lietošana, nenoliedzami, dod par sevi zināt.

Kamēr bērna organisms nav izveidojies un pārstājis augt, skoliozi, ko izsaukusi muskuļu nevienmērīgā slodze, ir iespējams savlaicīgi apturēt un izlabot.

Dr. Bubnovskis ir veicis zinātniskus pētījumus un par šo tēmu aizstāvējis medicīnas doktora disertāciju, kurā tika pierādīts kinezioterapijas metodes svarīgums bērnu skoliozes profilakses un korekcijas jomā. Individuāla vingrinājumu un svaru izvēle, strādājot uz autora radītajiem dekompresijas trenažieriem, atbilstoši izstrādātajiem normatīviem, dod iespēju pat novājinātiem bērniem izmantot skeleta muskulatūru, lai adaptācijas līmenī sasniegtu veselības korekcijas mērķi.

Vasara ir bērnu un pusaudžu aktīvas augšanas periods, un tāpēc ir loģiski pieļaut, ka arī mugurkaula atveseļošanas jautājums ir jārisina tieši šajā periodā. Tāpēc Dr. Bubnovska Centra komanda Rīgā ir izveidojusi īpašu piedāvājumu bērniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem. Katram bērnam, kurš atnāks uz konsultāciju pie fizioterapeita, tiks izstrādāta individuāla ārstniecības programma – vingrinājumu komplekss, kas sastāv no 12 nodarbībām. Nodarbības notiks plašajā Centra zālē, kas aprīkota ar dr. Bubnovska izstrādātajiem un patentētajiem trenažieriem, kuriem piemīt dekompresijas un antigravitācijas efekts.

Tikai 3 stundas nedēļā, ko Jūsu bērns pavadīs Dr. Bubnovska Centra telpās, sertificētu fizioterapeitu un instruktoru draudzīgās komandas neizsīkstošās uzmanības lokā, neatņems Jūsu bērnam vasaru, bet gan palīdzēs novērst mācību gada laikā radušos un uzkrāto muskuļu nelīdzsvarotību, ļaujot izvairīties no nepatīkamām mugurkaula problēmām nākotnē.

Nepalaidiet garām iespēju bērnam pavadīt vasaras brīvdienas, veicinot un nostiprinot veselību, jo veselības pamats tiek ielikts tieši bērnībā!