Darba laiks
P. - Pk.09:00 - 19:00
S. - Sv.Brīvdiena
Pakalpojumi
Fizioterapeita konsultācija Masāža Kineziteipošana Atveseļošanās kurss Sauna
Fizioterapeita / kineziterapeita konsultācija
Konsultācija sastāv no trim posmiem un ilgst līdz 1,5 stundām:

1) Slimības vēsture, kinēzes terapijas principu izskaidrošana pēc Dr. Bubnovska metodes, atveseļošanās perioda īpatnības;

2) Miofasciālās topogrāfiskās diagnostikas veikšana (ar kinēzes terapeita rokām), kas ļauj atpazīt pat slēptas kaulu un muskuļu sistēmas slimības;

3) Funkcionālā stāvokļa novērtējums uz patentētiem, multifunkcionāliem MTB trenažieriem rehabilitācijas zālē.

Pirmā cikla atveseļošanās programma tiek sastādīta balstoties uz visos posmos diagnosticēto.
Masāža
Masāža - mehānisku un reflektorisku paņēmienu kopums, kas iedarbojas uz audiem un orgāniem spiediena, berzes, vibrācijas veidā, ko veic uz cilvēka ādas

Ādas un muskuļu receptori uztver ārejos kairinājumus un tie tiek pārnesti uz centrālo nervu sistēmu. Impulsu plūsma, atkarībā no izmantotās tehnikas un masāžas paņēmieniem, var stimulēt un paaugstināt centrālās nervu sistēmas tonusu, vai, gluži pretēji, tai radīt relaksējošu efektu, kas pozitīvi ietekmē visu ķermeņa fizioloģisko sistēmu darbību.

Ārstnieciskā masāža tiek pielietota visos posmos, gan ārstēšanas procesā, gan pēc tā - rehabilitācijas fāzā, praktiski bez ierobežojumiem.

Kad ir ietaicama masāža:

Ieteicama visiem veseliem cilvēkiem profilaksei, lai nesaslimtu ar dažādām slimibam un, lai uzturētu tonusu;
Miaģija, miozīts;
Galvas sāpes;
Sāpes mugurā, muguras lejasdaļā, kaklā, sakarā ar deģeneratīvi-distrofiskajiem procesiem mugurkaulā (ieskaitot osteohondroze un radikulīts);
Pēc sasitumiem, muskuļu sastiepumiem, izmaiņām muskuļos;
Lūzumi, visās dzīšanas stadijās;
Funkcionālie traucējumi pēc lūzumiem un izmeźģījumiem (locītavu stīvums un kontraktūras, muskuļu izmaiņas, rētaudu saaugumi);
Artrīts, ieskaitot reimatoīdo, subakūto un hronisko stadiju;
Kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas peptiskā čūla (ne saasinājuma periodā un nesarētota);
Neiralģija un neirīts ne saasināšanās periodā;
Paralīze gan spastiska, gan letarģiska;
Hroniska sirds muskuļa mazspēja;
Stenokardija;
Arteriālā hipertensija. Hipertensija;
Arteriālā hipotensija;
Rehabilitācijas periods pēc miokarda infarkta;
Hronisks gastrīts;
Traucēta resnās zarnas motoriskā funkcija;
Bronhīts - subakūtā un hroniskā stadijā;
Pneimonija - atveseļošanās periodā un hroniskā formā.

Kineziteipošana

Kinezioteips ir īpašas kokvilnas lentes, kas nesatur lateksu, ar termoaktīvu akrila pārklājumu, kas pēc elastības ir līdzīgas cilvēka ādai. Termins kinezioteipošana ir veidots no diviem vārdiem "Kinesio" (kustība) un "Tape" (lente), kas pazīstams arī kā "kinezioloģiskā teipošana". Galvenais, kinezioloģiskajai teipošanai ir terapija, kuras mērķis ir nevis ierobežot kustības, bet gan palielināt tās apjomu. Pareizi uzlikts teips neierobežo kustības. Plākstera struktūra ļauj to izmantot vairākas dienas gan sausumā, gan ūdenī.

Galvenie iedarbības mehānismi:

Palielinās telpa zem teipa, kas veidojas to nostiepjot;
Izmainās muskuļu tonuss, jo iedarbojas uz proprio- un interoreceptoriem;
Kustību paterna korekcija, uzlīmējot teipu kustību vektora virzienā;
Viscerālo traucējumu regulēšana, sakarā ar ietekmi uz muskuļiem, kuri tiek saistīti ar iekšējiem orgāniem;
Sāpju sindroma samazināšanās, pēc Melzaka un Wall teorijas par "ieejas vārtiem", ka arī sakarā ar kompresijas samazināšanos;
Tūskas sindroma un limfostāzes samazināšana, ņemot vērā atbilstošu sanoģenētisko procesu gaitu;
Paātrinās brūču dzīšana un hematomu uzsūkšanās, jo uzlabojas mikrocirkulācija;
Locītavu stabilizācija un funkciju uzlabošana, pateicoties iedarbībai uz muskuļu - saišu aparātu.

12 nodarbību atjaunošanās/ atveseļošanās kurss - 3 cikli

1ajā ciklā tiek sastādīta individuāla vingrojumu/treniņu programma, kas sastāv no speciāliem, individuāliem vingrojumiem, kuri balstīti uz konsultatīvā testa un funkcionālā stāvokļa novērtējumiem. Pirmā cikla mērķis ir atbrīvoties no sāpēm bez zālēm, atjaunot darbaspējas un atbrīvoties no bailēm no kustības un slodzes. 1ajā ciklā notiek iepazīšanās ar saunas terapiju, kas arī ir svarīga šīs metodes sadaļa.

2ajā cikla daļā treneris pilnveido un padara grūtāku vingrojumu programmu. Notiek iedziļināšanās interesantās un efektīvās vingrosanas tehnikās ari uz paklāja.

3ajā cikla daļā notiek sasniegto rezultātu nostiprināšana, tiek apgūtas jaunas praktikas ar trenažieriem, supersērijas, piramīdas un trenažieri ar brīvo svaru.

Pēc trīs ciklu kursa pabeigšanas, ar fizioterapeita atļauju, iespējams iegādāties 12 nodarbību abonementu patstāvīgai profilaktiskai vingrošanai mūsu sporta zālē. Cena - 200 eur.

Sauna (iekļauta centra apmeklējuma cenā)

Balneoprocedūra ir ļoti ieteicama pēc vingrošanas. Sauna pirms vingrošanas vai tikai saunas apmeklējums, nesniedz vajadzīgo atveseļošanās efektu. Dažos gadījumos tā var pat kaitēt veselībai. Saunu ieteicams apmeklēt 10-15 minūtes pēc vingrošanas, lai sirds ritms un elpošana stabilizētos.

Pirms procedūras ir ieteicams iedzert karstu tēju (ar medu), lai pirms saunas veicinātu sviedru izdalīšanos (tā saucamo iekšējo dušu).

Pirms Balneoprocedūras jāpieņem duša.

Duša ir jāpieņem: pirmkārt, higiēnas nolūkos. Nomazgāties pēc nodarbības. Otrkārt, veicināt ķermeņa termoregulāciju. Saunā jādodas ar mitru ķermeni, lai siltuma apmaiņa starp ķermeni un silto gaisu notiktu vienmērīgāk. Šī iemesla dēļ, pēc dušas nevajag slaucīties, jo ķermenim jābūt mitram. Dušā ir jāsaslapina arī galva.

Pēc dušas jādodas saunā. Galva jānosedz ar speciālu vilnas cepuri. Saunā ieteicams doties bez apģērba. Ja izmantojat peldkostīmu – vēlams, lai tas nav sintētisks. Sēdēt uz sava personīgā dvieļa. Lai ķermenis izkarsētos vienmērīgi, ieteicams kājas turēt vienā līmenī ar ķermeni.

Pēc pietiekamas uzkarsēšanās (svīšanas), nepieciešama aukstuma procedūra, - duša, vanna, vai aukstā ūdens spainis. Ja kāda iemesla dēļ aukstuma procedūra nav pieņemama, saunu nav ieteicams apmeklēt. Sauna bez tai sekojošas aukstuma procedūras ir daudz sliktāk, nekā saunas neapmeklēšana vispār.