Biežāk uzdotie jautājumi
Uz jautājumiem atbild galvenais centra kineziterapeits
Andrejs Smirnovs
faq ask question
Kāda ir Dr.Bubnovska metodes būtība? Kur slēpjas tās unikalitāte?
Dr.Bubnovska metode ļauj iedarboties uz traumētajām locītavām un audiem, visagrākajā rehabilitācijas periodā, bez sarežģījumu un traumu riska. Tas ir iespējams, jo darbs notiek uz trenažieriem antigravitācijas režīmā. Vienkārši runājot – stiepšanas režīmā. Tas ievērojami atvieglo rehabilitāciju.
Kā Dr.Bubnovska metode atšķiras no vienkāršas kineziterapijas?
Kineziterapija ir ārstēšana ar kustības palīdzību. Tāds vispārīgs skaidrojums ietver sevī lielu daudzumu dažādu apakšsadaļu , tas nozīmē, ka kineziterapija ir liels segments mūsdienu netradicionālajā medicīnā. Dr. Bubnovska metode paredz fiziskās sajūtas uzlabošanu, veicot kustības ar speciālu daudzfunkcionālu MTB trenažieru palīdzību.
Kā tas atšķiras no fizioterapijas?
Gan fizioterapijā, gan kineziterapijā pēc Dr. Bubnovska metodes, tiek izmantoti vingrojumi, un mākslīgi radīti dabas faktori – siltums un aukstums. Galvenā atšķirība ir tā, ka kineziterapijā pēc Bubnovska metodes, vingrojumus uz trenažiera var uzsākt agrīnā rehabilitācijas periodā, kamēr parastajā fizioterapijā tas notiek tikai vēlīnā atveseļošanās etapā. Bubnovska metode tika izstrādāta 30 gadus ilgā periodā, kas ir ļāvis uzkrāt nopietnu klīnisku pieredzi un efektīvāku pieeju plaša diapazona saslimšanām.
Vai taisnība, ka Bubnovska metode ļauj izvairīties no operācijām un nepārtrauktas pretsāpju līdzekļu lietošanas?
Vienkārša atbilde ,,jā,, vai ,,nē,, būs nekorekta. Viss ir atkarīgs no katra konkrēta gadījuma. Ja sāpes ir saistītas ar neatgriezeniskām izmaiņām audos, diemžēl Bubnovska metode būs mazefektīva. Bet gadījumos, kad ir iespējams iedarboties uz traumētajiem audiem, atbilde būs pozitīva. No sevis varu piebilst, ka metode patstāvīgi tiek pilnveidota, un slimību saraksts, kurās metode nestrādā, patstāvīgi samazinās. Dažos aspektos tā apsteidz mūsdienu tradicionālās rehabilitācijas metodes.
Kāpēc nepieciešama pirmā konsultācija? Ko es tajā uzzināšu?
Pirmā konsultācija ir nepieciešama gan Jums, gan kineziterapeitam. Terapeitam ir jāsaprot Jūsu kustību apjoms, ierobežojumi. Tas nepieciešams, lai sastādītu pēc iespējas efektīvāku atveseļošanās programmu mūsu centrā. Jums tas dod informāciju par sāpju rašanās iemesliem, un iespēju iepazīties ar centrā pieejamajiem Dr.Bubnovska trenažieriem.
Dr. Bubnovskis ir izdevis daudz grāmatu un materiālu, pēc kuriem var vingrot mājas apstākļos. Kāpēc nepieciešams doties uz centru?
Grāmatās un materiālos nav atbildes uz Jūsu konkrēto situāciju, un metodes, lai ārstētu tieši Jūsu problēmu. Centrā ir iespējams sekot atveseļošanās dinamikai un izdarīt korekcijas sastādītajā atveseļošanās programmā. Un protams, vingrošana centrā ir iespēja vingrot uz speciālajiem trenažieriem, kā arī ir pieeja krio un pirts procedūrām, kas ir neatņemama metodes sastāvdaļa.
Cik reizes mēnesī nepieciešams apmeklēt nodarbības, lai gūtu rezultātus?
Rekomendētais apmeklējumu skaits ir 3 reizes nedēļā.
Vai man vajag patstāvīgi apmeklēt centru, lai būtu vesels?
Lai būtu vesels, ir nepieciešams katru dienu kustēties un nodarboties ar fiziskiem vingrojumiem. Kur un kā, to katrs var izlemt pats! Un tomēr, iesaku nodarboties ar vingrošanu kompetentu speciālistu uzraudzībā.
Pēc kuras nodarbības var sajust uzlabojumus un sāpju samazināšanos?
Viss ir atkarīgs no problēmas ,,vecuma,, . Ja sāpes ir sākušas traucēt nesen, uzlabojumi būs jūtami jau pēc pirmās nodarbības. Ja sāpes traucē jau vairākus gadus, tad atcerieties, ka šajā gadījumā nav iespējams ātrs risinājums.
Vai metode palīdz tādās izplatītās problēmās kā stress,migrēna, alerģija,bezmiegs?
Ir daudz blakusslimību, ar kurām palīdz tikt galā Bubnovska metode, bet ir jāatceras, ka šīs un daudzas citas slimības ir rādītājs, ka organisms kopumā ir vājš. Kineziterapija palīdz stiprināt visu organismu. Metode novērš iemeslus daudzām slimībām.
Vai ar Bubnovska metodes palīdzību var novājēt?
Jūs noteikti novājēsiet, bet tas nedrīkst būt pašmērķis. Ir jāvēlas kļūt veselākam, nevis novājēt.
Vai Bubnovska metode ir piemērota profesionāliem sportistiem?
Metode ir piemērota visiem, tajā skaitā arī trenētiem cilvēkiem.
Vai iespējams, ka mana problēma saasināsies pēc centra apmeklējuma?
Atveseļošanās procesā vienmēr ir kāpumi un kritumi, kas ir jebkuras rehabilitācijas daļa un ir atkarīgi no daudziem iekšējiem un ārējiem faktoriem. Ja jūs stingri ievērojat mūsu speciālistu sastādīto programmu, tad nav pamata satraukties par iespējamu pašsajūtas pasliktināšanos.
No kāda vecuma iespējams apmeklēt centra nodarbības?
Nodarbības ir piemērotas bērniem no 6 gadu vecuma.
Kādos gadījumos jūs varat palīedzēt bērniem?
Bubnovska metode ārstē lielu skaitu slimību gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet galvenā specializācija ir traumas un stājas traucējumi, piemēram, skolioze, plakanā pēda, O vai X formas kājas un Osguda - Šlatera slimību pusaudžiem.